Ułatwienia dostępu

Niespodzianka w Kostrzynie nad Odrą i pewne zwycięstwo MUKS PS - I runda Pucharu Polski w futsalu kobiet na szczeblu centralnym MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą - KU AZS UZ Zielona Góra 7:3 (4:0). Znakomicie spisały się podopieczne Tomasza Zielińskiego i Krzysztofa Stępnia pewnie wygrywając z I ligowym futsalowym zespołem z Zielonej Góry. Kostrzynianki już od pierwszych minut spotkania dominowały nad rywalkami zdobywając w 1, 2 i 5 minucie bramki. Zaskoczone takim obrotem rywalki nie potrafiły znaleźć recepty na szybką, składną, mądrą grę zawodniczek MUKS-u. Zielonogórzanki były w grze pogubione, ich akcje były wolne, z dużą ilością niecelnych podań. I połowa kończy się wynikiem 4:0 i licznie zgromadzeni kibice wręcz przecierali oczy z postawy gospodyń i nieporadności w grze I ligowego AZS UZ.

Z chwilą rozpoczęcia II połowy do 36 minuty meczu to miejscowe dominowały na parkiecie strzelając przyjezdnym kolejne trzy bramki. Dopiero przy wyniku 7:0 piłkarki AZS strzelają, na swoją skromną osłodę, trzy bramki. MUKS PS Kostrzyn nad Odrą - KU AZS UZ Zielona Góra 7:3 (4:0) 1' - Łogińska Julia, 2' - Sowała Weronika, 5' - Wit Justyna, 12' - Bieszczat Zuzanna, 27' - Sawicka Malwina, 28' - Kuźmińczuk Alicja, 29' - Bieszczad Zuzanna, a dla AZS: 36' - Ładocha Magdalena, 38' - Walczyk Beata, 39' - Gniewosz Michalina.

Spotkanie prowadzili sędziowie: Andrzej Bździuch, Mateusz Lewandowski i Maciej Kułak ze Szczecina. W przerwie meczu wystąpiła formacja taneczna Quest - dziękujemy Pani Ewelinie Kostowieckiej, a przed rozpoczęciem meczu piłkarki weszły na parkiet w asyście młodziutkich piłkarek i piłkarzy MUKS PS i Celulozy. Tak więc zawodniczki z Kostrzyna nad Odrą sprawiły ogromną sensację, tym bardziej, że w dniu dzisiejszym (17.12.) swoim historycznym zwycięstwem uczciły Jubileusz 10 lecia działalności swojego klubu, który powstał 17 grudnia 2013 roku. Składamy serdeczne gratulacje dla dostojnego Jubilata i życzymy kolejnych sukcesów. Czekamy na II rundę PP na szczeblu centralnym w futsalu kobiet. Może zawita do nas zespół z ekstraklasy?