Ułatwienia dostępu

MOSiR Kostrzyn nad Odrą wita

SZANOWNI PAŃSTWO ! Serdecznie witam odwiedzających naszą stronę internetową. Dzięki zawartym informacjom na stronie www.mosir-kostrzyn.pl mogą Państwo na bieżąco śledzić ofertę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Naszym podstawowym zadaniem jest prowadzenie działalności w zakresie upowszechniania sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na bazie posiadanego w zarządzanie ośrodka rekreacyjnego „Delfin”, terenu rekreacyjnego wraz z basenem dla dzieci, hali sportowej oraz obiektu sportowego (stadion sportowy). MOSiR jest szczególną instytucją działającą na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą, a różnorodna oferta organizowanych imprez pozwoli Państwu spędzić czas wolny zdrowo i na sportowo. Nasz ośrodek corocznie jest organizatorem i współorganizatorem blisko 100 imprez sportowo - rekreacyjnych w których bierze udział blisko 8 tysięcy osób. Ponadto w ramach prowadzonej działalności obiekty sportowe MOSiR są gospodarzem ponad 80 imprez odbywających się w ramach rozgrywek mistrzowskich prowadzonych przez związki sportowe w piłce nożnej, w tenisie stołowym, w zapasach, w piłce ręcznej, w karate. W zawodach sportowych, meczach, turniejach biorą udział sportowcy grup młodzieżowych i seniorskich reprezentujących kostrzyńskie stowarzyszenia:

A A A

futsal

Wszyscy, którzy przybyli na ten mecz nie mieli czego żałować, mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie i mimo porażki naszego zespołu 4:9 był naprawdę emocjonujący i przysporzył kibicom kostrzyńskich futsalowców mnóstwo emocji a co bardziej wrażliwych niemal o  przysłowiowy „zawał serca”. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany, kostrzyński zespół nie ustępował ani na krok faworytowi tego pojedynku, a co więcej poczynał sobie bardzo śmiało, często zagrażając bramce gości  stwarzając coraz groźniejsze sytuacje pod bramką przeciwników co zdecydowanie zaskoczyło piłkarzy z Rudy Śląskiej  wprowadzając pewną nerwowość w jej szeregach i nie pozwalało na narzucenie swojego stylu gry. W 8 minucie niezawodny Sebastian Jankowski popisuje się znakomitym strzałem, trybuny szaleją a goście nie bardzo wiedzą co się dzieje – prowadzimy 1:0.  Dopiero po kolejnych 4 minutach gościom udaje się wyrównać. Jednak futsalowcy z Kostrzyna nad Odrą naciskają, jednak to my tracimy kolejną bramkę  i przegrywamy 1:2. Tuż przed końcem pierwszej połowy w 20 minucie meczu po raz kolejny atomowym strzałem popisuje się Krzysztof Chuchnowski i do szatni schodzimy z wynikiem 2:2.

futsal

Niestety druga połowa nie zaczyna się dobrze dla naszego zespołu już w pierwszej minucie tracimy bramkę (niestety samobójczą) i od tej chwili goście stopniowo zaczynają przejmować pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Kolejną bramkę tracimy w 26 minucie, choć na nią szybko odpowiadamy i w 27 przegrywamy 3:4 ale już w 32 minucie mamy 3:7 i ostatecznie przegrywamy 4:9.

Druga połowa zdecydowanie należała do gości z Rudy Śląskiej, po lekkim zaskoczeniu w pierwszej połowie, gdzie nasi futsalowcy postawili zdecydowany opór pierwszoligowcom, a w wielu momentach przejmowali zdecydowanie inicjatywę na boisku, zdołali narzucić własny styl gry i kontrolowali już do końca przebieg meczu. Trzeba jednak przyznać, że musieli się sporo napracować, a zwycięstwo nie przyszło im lekko. Był to zdecydowanie najlepszy mecz jaki oglądaliśmy w Kostrzynie nad Odrą, więc kibice mogą być naprawdę zadowoleni i mimo dość wysokiej porażki naszego zespołu nie był to mecz do jednej bramki.

Tradycyjnie już w Kostrzynie nad Odrą wyprowadzenia drużyn dokonują sędziowie a zawodników prowadzą młodzi adepci sztuki piłkarskiej z AF LP Dariusza Dudki w blasku efektów świetlnych przygotowanych przez Piotra Witkowskiego

Mecz ten był też znakomitą okazją do nagrodzenia firm wspierających kostrzyński sport. W przewie meczu burmistrz Andrzej Kunt oraz prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, w dowód podziękowania za aktywną i wielostronną pomoc w wspieraniu imprez sportowo – rekreacyjnych, za owocną współpracę  z kostrzyńskim MOSiR,  wręczyli wyróżnionym okolicznościowe patery. Nagrody odebrali prezesi, właściciele firm oraz w ich imieniu przedstawiciele:

Prezes Marek Markowski – firma PHU OK-STYL, przedstawiciel firmy Dawid Waskin – firma TOM-ZAUN, Danuta i Andrzej Szczepińscy – DREWFORM, dyrektor Jarosław Horodyski – RAVEN Sp. z o.o., kierownik działu sprzedaży Marek Kaczorowski – FELGEO, Tomasz Dagil – AUTOCREW, Mariola Makowska – TELEMOND HOLDING, Mieczysław Paszkiewicz- Usługi Transportowe, dyrektor marketingu Tomasz Walicki - ICT Poland, prezes Robert Szczepkowski – HANKE TISSUE.

Także dla piłkarzy obu drużyn, trenerów, sędziów przygotowano pamiątkowe statuetki upamiętniające pucharowe wydarzenie ufundowane przez Małgorzatę Domagałę, starostę powiatu gorzowskiego.

Na trybunach, w gronie kompletnie wypełnionej hali widowiskowo – sportowej, futsalowe spotkanie oglądali: Robert Skowron – prezes LZPN w Zielonej Górze, Andrzej Kunt – burmistrz Miasta, Marek Tatarewicz - przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Kail – dyrektor marketingu K- S SSE, radny powiatowy, Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR, radny powiatowy, spiker meczu, Mariusz Staniszewski – z-ca dyrektora MOSiR, radni miejscy: Piotr Dziekan, Jeremi Filuś, Leszek Naumowicz, Bartłomiej Suski,  Mirosław Wrzesiński – prezes firmy Marketing Colloseum Sport, Marcin Wieliczko – prezes TS „Celuloza” oraz liczna grupa przedstawicieli kostrzyńskich firm i instytucji wspierających kostrzyński sport futsalowy.