Ułatwienia dostępu

DSC 0002MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą rewelacyjnie wchodzi w sezon 2019/2020 lubuskiej III Ligi Kobiet, wygrywając przed własną publicznością z Budowalni Lubsko „tylko” 4:0. Piszę tylko, bowiem gospodarze dominowali w każdym elemencie gry nie tylko kontrolując przebieg meczu, ale potrafili sobie stworzyć wiele doskonałych okazji i tylko dzięki bramkarce gości Budowlani mogą mówić o łagodnym wymiarze kary. Mecz mógł się podobać, był prowadzony w dobrym tempie i nie brakowało tego wszystkiego, co kochamy w piłce nożnej. Piłkarkom z Kostrzyn a możemy jedynie pogratulować i prosimy o więcej! Relacja, pomeczowa rozmowa z trenerem i terminarz - poniżej.

muks025

Już od pierwszego gwizdka Kostrzynianki przystąpiły do zmasowanego ataku na bramkę Lubska. Obrona gości sprowadzała się w zasadzie do wybijania piłki, aby tym samym przeciwnik nie mógł dobrze wejść w mecz. Mimo to MUKS znalazł kilka okazji, aby zagrozić bramce rywali, ale na gola kibice musieli czekać aż do 25 minuty meczu, kiedy wszędobylska Martyna Zielińska potwierdziła swoją znakomitą dyspozycję, otwierając wynik spotkania niesygnalizowanym strzałem tuż pod poprzeczkę. Cała pierwsza połowa była zresztą całkowicie zdominowana przez gospodarzy, którzy nie tylko nie pozwolili oddać strzału na własną bramkę, ale przede wszystkim szukali okazji do podwyższenia wyniku. Na efekty trzeba było jednak dłuższą chwilę poczekać. Dopiero w 40 minucie Oliwia Pietroczuk ustala wynik do przerwy, a zawodniczki ze skupieniem słuchają uwag trenera Stanisława Gorzelaka. Trudno powiedzieć, czego oczekiwał trener od swoich piłkarek, ale pierwsze minuty drugiej odsłony niedzielnego pojedynku to dalsza dominacja gospodarzy, którzy w miarę upływu czasu oddali inicjatywę gościom, szukając jednak swoich okazji z kontry. Druga połowa to zdecydowanie ostra gra z obu stron, czego efektem były dwie kontuzje w ekipie gości i wymuszone tym zmiany. Kluczowe dla ostatecznego wyniku spotkania okazały się jednak zmiany w ekipie gospodarzy, bowiem wprowadzone po przerwie zawodniczki powiększyły jeszcze rozmiar porażki gości. Najpierw po pięknym rajdzie bramkę zdobyła Weronika Wierzbicka a pod koniec meczu wynik na 4:0 pięknym strzałem z dystansu ustaliła Wiktoria Wieczorek. Można napisać: ale trener miał nosa! Pierwsze punkty pozwoliły MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą wskoczyć na fotel lidera i mamy nadzieję, że zostanie tam do końca sezonu…

muks071

Gratulujemy doskonałej postawy zespołu w tym spotkaniu! Możemy prosić Pana trenera o komentarz pomeczowy?
S. Gorzelak: Początek był zacięty i trudny, ponieważ przeciwnik bronił się wszelkimi dostępnymi metodami a atak pozycyjny to jest zawsze trudna rzecz. Mimo to udało nam się strzelić dwie bramki do przerwy, a później, jak weszły rezerwowe, dołożyliśmy kolejne dwie. Myślę, że możemy być zadowolonym.
Jakie cele stawiacie sobie w sezonie 2019/2020?
S.Gorzelak: Odnośnie Trzeciej Ligi - chcemy być jak najwyżej. Ale mamy tutaj taką drużynę, która mogłaby awansować do Centralnej Ligi Juniorek Młodszych. W składzie mamy 14 zawodniczek, które chciałbym aby się ogrywały w trzeciej lidze. A jak się ograją, może się uda w barażach awansować - to jest nasz główny cel.
Czego zatem można Wam życzyć?
S.Gorzelak : Dobrze by było gdyby obyło się bez kontuzji, gdyby były bramki oraz zadowolenie z trenowania i wygrywania.

DSC 0002

MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą zagrał w składzie: Aleksandra OSOLIŃSKA, Marta GRONCZAKIEWICZ, Paula PATRZYKĄT, Karolina PLIŚ, Martyna ZIELIŃSKA, Dominika NOWAK, Justyna WIT, Weronika DZIECHCIARZ, Oliwia PIETROCZUK, Jagoda BUŁAKOWSKA, Kamila BIAŁOMAZUR, Amela JANUSZKIEWICZ, Daria CZARNAK, Weronika WIERZBICKA, Wiktoria RATAJCZAK, Patrycja KARDZIS, Wiktoria WIECZOREK, Weronika WIECZOREK. Na zdjęciu z kierownikiem Tomaszem ZIELIŃSKIM i medykiem Agnieszką GRONCZAKIEWICZ.

III LIGA KOBIET - WOJEWÓDZTWO LUIBUSKIE - TERMINARZ

MUKS PS KOSTRZYN N/O 4:0 BUDOWLANI  LUBSKO
8 września, MOSiR (Kostrzyn nad Odrą, Niepodległości 11)

UKS CZARNI ŻAGAŃ vs. MUKS PS KOSTRZYN N/O
14 września, godz. 14:00, UKS  Czarni Żagań (Żagań, Karpińskiego 4)

MUKS PS KOSTRZYN N/O vs. MUKS 11 ZIELONA GÓRA
29 września, godz. 12:00, MOSiR (Kostrzyn nad Odrą, Niepodległości 11)

KKP WARTA GORZÓW WLKP.vs MUKS PS KOSTRZYN N/O
6 października, godz. 15:00, WARTA GORZÓW (Gorzów Wielkopolski, Adama Mickiewicza 37)