wosp-1Kostrzyński Sztab WOŚP
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą
serdecznie zapraszają na

14. BIEG WOŚP „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

Bieg będzie miał charakter rekreacyjny, a na mecie 150 biegaczy otrzyma pamiątkowe medale z tegorocznej edycji imprezy. Informujemy w tym miejscu, że impreza biegowa będzie miała miejsce 11 stycznia 2020 roku, czyli dzień przed 28. Finałem WOŚP! Na bieg nie ma zapisów, zachęcamy do udziału całe rodziny! Od godziny 14:30 na miejscu startu będzie można wesprzeć WOŚP przekazując datek do Skarbony Stacjonarnej (finałowej puszki), będzie to więc doskonała okazja, aby już dzień wcześniej wesprzeć cel tegorocznego Finału, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

START: plac wokół fontanny w Parku Miejskim, zbiórka od godziny 14:30. Startujemy o godz. 15:00 i biegniemy alejkami parkowymi na dystansie około kilometra. Policz się z cukrzycą i TY!

O BIEGU „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

Dotychczas dzięki biegowi organizowanemu w latach 2014-2019 kupiliśmy 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą! Zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację - „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji. Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski i świata. Pod hasłem "Policz się z cukrzycą" zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i innych aktywności sportowych promujących zdrowy styl życia. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy włączyć się do tej akcji! Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych, dzielnie wspierająca akcję "Policz się z cukrzycą".