A A A

W dniu 13 lutego 2020 roku w hali MOSiR w Kostrzynie nad Odrą już po raz 12 odbyła się Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów i Osób Niepełnosprawnych o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą. MOSiR jak co rocznie przygotował hale sportową, sprzęt i przeprowadził zmagania seniorów od strony sportowej, a całą resztę, tj. zapewnienie frekwencji uczestników, poczęstunek, napoje, itp. – zapewniało KS „Człowiekiem Jestem” na czele z prezesem Jerzym Wanatem. Już od godziny dziesiątej na hali zaczęli pojawiać się pierwsi sportowcy czyniąc przygotowania do rywalizacji. O godzinie 11.00 Radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski oraz prezes Stowarzyszenia Jerzy Wanat dokonali oficjalnego otwarcia spartakiady i zaprosili wszystkich do uczestnictwa w sportowo-rekreacyjnych zmaganiach, życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji.

algontec

Do zmagań które trwały prawie przez prawie dwie godziny w tym roku przystąpiło 13 seniorów. Każda z konkurencji była odpowiednio punktowana i na specjalnej liście zapisywano wynik i punkty każdemu z uczestników dzięki czemu można było wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jak co roku rywalizacja była bardzo wyrównana, a o kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała nie tylko ilość zdobytych punktów bo w kilku przypadkach zawodnicy i zawodniczki zdobyły ich tyle samo ale także ilość zwycięstw i drugich miejsc zdobytych w poszczególnych konkurencjach. Całość imprezy przeprowadzili pracownicy MOSiR Antoni Żołna, Roman Bućkowski, Albert Semenczenko, Dariusz Górka. Startującym nie brakowało wigoru, woli walki (której mógłby im pozazdrościć nie jeden młodzieniaszek) ale co najważniejsze wszyscy bawili się wyśmienicie z pełnym uśmiechem na twarzy.

Choć była to przede wszystkim wspaniała zabawa to najlepszych uhonorowano pamiątkowymi medalami za miejsca I-III oraz dyplomami uczestnictwa dla wszystkich uczestników, dekoracji dokonali radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski oraz Jerzy Wanat.
Specjalne wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek dla najstarszej i najstarszego uczestnika spartakiady Heleny Żerdziejewskiej oraz Władysława Kosiorka ufundował Radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski.
Po zakończeniu spartakiady seniorzy przez długi jeszcze czas nie opuszczali obiektu MOSiR prowadząc ożywione dyskusje, popijając kawę i racząc się znakomitymi pączkami uzupełniając stracone kalorie podczas rywalizacji sportowej.
Seniorzy zmagali się w sześciu konkurencjach takich jak:

 • Rzut woreczkami do celu,
 • Rzut piłki tyłem do celu,
 • Rzuty do kręgli,
 • Strzały piłką do bramki,
 • Slalom biegowy,
 • Slalom z kijem hokejowym zakończony strzałem na bramkę.

Uczestnicy spartakiady rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych do 70 lat, 71-75 lat oraz powyżej 76 i więcej lat:

Wyniki spartakiady:

Panie do 70 lat:

 1. Mirosława Holeniewska – 45 pkt
 2. Czesława Adamska – 45 pkt
 3. Teresa Oleszczuk – 29 pkt

Panie 71-75 lat

 1. Helena Czyczyn - 35 pkt
 2. Genowefa Polowczyk - 35 pkt
 3. Helena Krzewińska - 30 pkt

Panie powyżej 76 lat:

 1. Helena Żerdziewska– 33 pkt
 2. Franciszka Chocianowicz - 28 pkt

Panowie do 70 lat:

 1. Szymon Chuchnowski – 39 pkt
 2. Bogdan Kmieć – 37 pkt

Powyżej 76 lat:

 1. Władysław Kosiorek – 33 pkt
 2. Jerzy Wanat - 31 pkt