A A A

4 września na terenach rekreacyjnych Osiedla Szumiłowo odbyła się kolejna edycja Turnieju Piłki Siatkowej im. Zygmunta Ćwiekowskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą połączona z festynem osiedlowym którego organizatorem był Samorząd Mieszkańców Osiedla Szumiłowo, oficjalnego otwarcia dokonali w imieniu burmistrza Radny rady miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski oraz dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn: Oldboys Szumiłowo, Dwójka Kostrzyn nad Odrą, Myślibórz, Międzyrzecz, Adams Transport, Krejzole. Tegoroczna edycja jak zresztą corocznie udała się znakomicie, oprócz turnieju organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji i tak po zakończeniu rozgrywek siatkarskich na festynie pojawiły się dmuchane zamki – Mega Dmuchańce Piotr Witkowski, Jeremi Filus, dodatkowo dla dzieci mogły skorzystać z animacji, gier i zabaw, Zumby przeprowadzonej przez WF Kostrzyn nad Odrą. Na wysokości zadania stanął jak zwykle Samorząd Osiedla Szumiłowo wspierany przez mieszkańców racząc gości domowymi przysmakami, kiełbaskami z grilla czy przepysznymi domowymi wypiekami oraz innymi specjałami wprost ze spiżarni gospodyń.

 

Zmagania siatkarzy, trwały od godziny dziesiątej na dwóch boiskach w dwóch grupach, a zakończyły się około godziny czternastej podsumowania turnieju i nagrodzenia najlepszych dokonali: Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, Jacek Włodarczak, Piotr Dziekan, Rafał Żygielewicz, Mariusz Staniszewski. Wszystkie zespoły udekorowano pamiątkowymi Pucharami oraz dyplomami, najstarszym zawodnikiem turnieju, którego nagrodzono specjalnym pucharem był Lucjan Szpulecki, najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Dębowski – Dwójka Kostrzyn.
Dodatkowo na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez firmę ICT Poland, producenta marki Foxy. Po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczęła się wspólna biesiada z muzyką i tańcami, która trwała do samego rana.

WYNIKI:

 KLASYFIKACJA:

1m. Dwójka Kostrzyn nad Odrą
2m. Myślibórz
3m. Międzyrzecz
4m. Adams Transport
5m. Oldboys Szumiłowo
6m. Krejzole

W dniu dzisiejszym sportowe emocje nie były najważniejsze? Turniej i festyn był doskonałą okazją do koleżeńskiego spotkania miłośników gry w siatkówkę i wspólnej wymiany doświadczeń przy kiełbasce z grilla. O to, aby zawodnicy czuli się jak na swoim podwórku zadbały także panie z Szumiłowa, które przygotowały pyszne wypieki i całą masę pyszności. Nie brakowało także kawy, herbaty czy czegoś nieco mocniejszego, a przygrywająca w tle muzyka pozwoliła się zrelaksować. Można było także wsiąść do starych samochodów strażackich oraz wojskowych, swoją kolekcje pojazdów udostępnił Adam Strelczuk. 

Galeria FOTO: