Spotkanie z Arcymistrzem Światowym brydżystów MOSiR Kostrzyn nad Odrą. W dniach 26.09 – 04.10.2021r w Karpaczu odbyły się wczasy brydżowe zorganizowane przez Pana Zenona Kaczmarka pod patronatem Dolnośląskiego Okręgu Brydżowego. W spotkaniu tym uczestniczyło ponad 60-ciu brydżystów z kraju i zagranicy, w tym Arcymistrz Światowy Cezary Balicki oraz grupa brydżystów z MOSiR Kostrzyn nad Odrą. Z przyjemnością przekazuję informacje o pokaźnym sukcesie naszych brydżystów. Zwycięzcami turniejów byli między innymi nasi zawodnicy: Damian Mazurak, Sebastian Rawlik, Wojciech Waszkowiak, ponadto na podium zwycięzców stanęli również Ryszard Szkwarek oraz Stanisław Kotas. Szczegółowe wyniki zamieszczone są na stronie Lubuskiego Związku Brydża Sportowego.

 

Oprócz bardzo ważnego aspektu sportowego bardzo dużo skorzystaliśmy ze spotkania z Arcymistrzem Światowym federacji WBF 2000 Cezarym Balickim, który posiada ranking WK 24 - najwyższy w świecie już od roku 2010. To wielokrotny medalista Olimpiad brydżowych i Mistrzostw Świata. Poza spotkaniami brydżowymi, Karpacz powitał nas wspaniałą słoneczną pogodą i urokami swoich okolic. Przede wszystkim wspaniała Śnieżka, Samotnia, Biały Jar, Świątynia Wang, Kaplica Św. Anny, to tylko niektóre atrakcje rejonu Karkonoszy, które należało zobaczyć. Bardzo sportowemu i atrakcyjnemu spotkaniu powiedzieliśmy dziękujemy i do zobaczenia.

Stanisław Kotas

Na zdjęciach: Zwycięzcy turnieju: Wojciech Waszkowiak z Sebastianem Rawlikiem Zwycięzcy turnieju: Damian Mazurak z Sebastianem Rawlikiem oraz wiernym kibicem, córką Damiana - Sabinką