Ułatwienia dostępu

A A A

futsalowego szaleństwa już czas...W ostatnią sobotę (18 listopada) dla kostrzyńskich piłkarzy rozpoczął się sezon II Ligi Futsalu Wielkopolskiego. W pierwszej rundzie, przed własną publicznością, IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą wysoko pokonał gości z Piły, którzy w drugiej połowie praktycznie nie istnieli. Mecz, jak na inaugurację, posiadał niecodzienną oprawę, nie zabrakło także kibiców, niespodzianek no i prawdziwego golobicia, bowiem w meczu padło aż trzynaście bramek! Przekonująca wygrana potwierdza tylko słowa Michała Mendelskiego, który jeszcze przed sezonem zapowiadał „walkę o najwyższe cele”!.   Sobotni wieczór. Podczas gdy za oknami pada deszcz, w hali kostrzyńskiego Zespołu Szkół przygasa światło. Po chwili, w półmroku, z chmury dymu i w błyskach świateł wybiegają na parkiet bohaterowie dzisiejszego dnia.

Marek Wilczek wchodzi do gry...

Po tak efektownej prezentacji hala się rozjaśnia a prowadzący spotkanie Zygmunt Mendelski prosi o powstanie z miejsc, aby uczcić pamięć Władysława Olszewskiego. Minutą ciszy rozpoczynamy więc ten mecz a już po chwili na tablicy wyników pojawia się wynik 1:0 po golu Sebastiana Jankowskiego, który zaskakującym strzałem pokonuje Stanisława Mrozka. Po tym golu Celuloza jakby nieco bardziej ostrożna, wycofana, oddaje inicjatywę gościom szukając szczęścia z kontry. Patrząc na grę Celulozy aż trudno uwierzyć, że piłkarze nie spotykają się ze sobą na regularnych treningach, bowiem wiele akcji rozgrywanych było w takim tempie, że trudno było nadążyć za piłką. Widać było także ogromne zrozumienie w szeregach gospodarzy, płynne przechodnie od obrony do ataku i umiejętne kontrolowanie przebiegu spotkania. Pod koniec pierwszej części spotkania efektywnego gola zdobywa Dominik Siwiński, ustalając wynik do przerwy. Wynik, który jednak nie zwiastuje jeszcze dramatu, który rozegra się w drugiej odsłonie.

Dawid Olszewski w natarciu

Podczas przerwy  na boisku swoje umiejętności prezentują Orliki UKS Celulozy Kostrzyn nad Odrą, a Z. Mendelski dokonuje losowania nagród wśród kibiców, którzy zakupili bilet na dzisiejszy mecz. Dostają oni monografię kostrzyńskiego futbolu a młodzi piłkarze z rąk wiceburmistrza Zbigniewa Biedulskiego i radnego Piotra Dziekana zostają wynagrodzeni za swoją prezentacją słodkościami ufundowanymi przez firmę GTM Tomasz Matusewicz. Drugie 20 minut futsalowego szaleństwa to jednostronny pojedynek, w którym IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą  po prostu nokautuje KS Futsal Piłę. Kostrzyniacy zaskakują gości szybkimi zagraniami z pierwszej piłki, atomowymi strzałami z dystansu i w efekcie już po pięciu minutach jest już 5:0! Festiwal strzelecki rozpoczyna Dawid Olszewski, który w swoim stylu przebija się przez obronę i z najbliższej odległości upamiętnia pamięć dziadka. Kilka sekund później doskonałe podanie od Artura Kormana na gola zamienia Sebastian Jankowski, który już trzy minuty później kompletuje hat tricka. Autorami dalszych goli są: Artur Korman, D. Siwiński, Mateusz Migdal (2) i S. Jankowski (2). Tak doskonała dyspozycja strzelecka gospodarzy powoduje, że po ostatnim gwizdku jest 11:2 i chyba jest to najlepszy komentarz całego spotkania, które sędziowali: Jacek Szymkowicz, Rafał Odwrot i Artur Marciniak.

Kolejne futsalowe emocje już za tydzień, bowiem 25 listopada (sobota) hala kostrzyńskiego Zespołu Szkół stanie się areną Pucharu Polski Województwa Lubuskiego w futsalu. Czy gospodarze ponownie zdominują rywali? Na odpowiedź trzeba jeszcze poczekać, ale po ostatnim meczu możemy być niemal pewni, że drużyny przyjezdne muszą solidnie się przygotować…

IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą 12:2 KS Futsal Piła
1:0  Sebastian JANKOWSKI (1 min.)
2:0  Dominik SIWIŃSKI (14 min.)
3:0  Dawid OLSZEWSKI (21 min.)
4:0 Sebastian JANKOWSKI (21 min.)
5:0 Sebastian JANKOWSKI (24 min.)
6:0 Artur KORMAN (28 min.)
7:0 Sebastian JANKOWSKI (31 min.)