Ułatwienia dostępu

A A A

Zapaśnicze ciekawostki. Mateusz Borysewicz powołany do kadry Polski Kadetów na Międzynarodowy Turniej w Chorwacji. W dniach 28.04 – 02.05. 2021 roku w Chorwacji odbędzie się Międzynarodowy Turniej zapaśniczy, który będzie kolejnym a zarazem ostatnim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Bułgarii. Mateusz Borysewicz wygrywając II Puchar Polski w Raciborzu postawił przysłowiową kropkę nad „i” i został powołany do reprezentacji, która wystartuje na turnieju w Chorwacji w którym to premiowane będą miejsca 1-6 dające prawo startu w Mistrzostwach Europy w Bułgarii.

 

13 kwietnia w Żarach odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy Okręgowego Związku Zapaśniczego na którym to wybrano nowe władze związku. W zjeździe udział wzięli członkowie zarządów klubów zapaśniczych województwa lubuskiego. Kostrzyn nad Odrą reprezentowali:

  • Artur Grzelczak – v-ce prezes SKF Olimp,
  • Ireneusz Suchomel - v-ce prezes SKF Olimp,
  • Artur Żołna prezes UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą,
  • Antoni Żołna – trener SKF Olimp.

Miło jest nam poinformować, że Artur Grzelczak został v-ce prezesem Lubuskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego z siedzibą w Żarach a funkcję prezesa LOZZ pełnił będzie Bogusław Kępiński z Żar. Pełny skład zarządu prezentuje się następująco: Zarząd na kadencję 2021-2024: Prezes Bogdan Kępiński, z-cy: Ireneusz Wagrowski i Artur Grzelczak, sekretarz: Mirosław Sawicki, skarbnik: Mieczysław Kuryś, członek zarządu Radosław Grzybicki. Komisja Rewizyjna: Krzysztof Danielewski, Antoni Żołna, Mariusz Blaszczyk. Ponad to informujemy, że delegatem na zjazd wyborczy Polskiego Związku Zapaśniczego został Ireneusz Suchomel. Gratulujemy i życzymy powodzenia i wielu sukcesów w pracy na rzecz sportu zapaśniczego.