UKS „Jedynka” z medalami na Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. W sobotę 25 września trzyosobowa ekipa zapaśników UKS „Jedynka” udała się na jeden z najważniejszych turniejów w swojej grupie wiekowej. W tym roku Poznań gościł na matach KS Sobieski 109 młodych zapaśników z kategorii U15. Niestety z powodu choroby zmuszenie byliśmy do wystawienia tylko trzech zawodników. Nasza trójka swoimi walkami pokazała sportową jakość, która pozwala nam myśleć realnie o wysokich po-zycjach w zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Polski młodzików. W kategorii wagowej do 41kg. reprezentowało nas dwóch zawodników Julian Iwaszko oraz Serhii Vynnyk. Julian Iwaszko już od pierwszej walki toczył ciężkie boje z faworytami swojej grupy i niestety w drugiej walce po błędach taktycznych musiał uznać wyższość rywala z Agrosu Żary.

Ta porażka zamknęła drogę Julkowi do wali o złoty medal, ale nie zabrała motywacji do kolejnych walk. Pewnie zwycięża pozostałe walki i w ostatniej rundzie decydującej o brązowym medalu spotyka się ze swoim kolegą klubowym. Serhii Vynnyk jest zawodnikiem kategorii wagowej 38 kg,natomiast w ramach przygo-towań do Mistrzostw Polski został zgłoszony do 41kg. Zawziętość,nieustępliwość w walce to jedne z głównych cech tego zawodnika, które na tych zawodach prowadziły go od pierwszej do ostatniej rundy. Julek i Serhii spotkali się w walce o brązowy medal, przewaga siły była po stronie Julka i to on stanął na najniższym stopniu podium. Fenomenalny występ zaliczył Antoni Ludka zwycięzca kategorii 75 kg. Antek nie był zaliczany do głównych faworytów swojej kategorii, ale tego dnia udowodnił, że ciężka praca na treningach i odpowiedna taktyka na macie prowadzi do złota. Nie miał sobie równych i po kolei wygrywał z faworytami. Pokazem siły i pewności siebie była walka w półfinale, Antek na 25 sekund przed końcem przegrywał 4 punktami, by ostatecznie wygrać różnicą 2 punktów. Mamy nadzieję, że po takim występie nasz zawodnik sprawi kolejną niespodziankę na Mistrzostwach Polski. Można powiedzieć, że w Poznaniu zabrakło ilości naszych zawodników ale nie zabrakło jakości, która w gronie 21 klubów z 4 województw uplasowała nas na 8 miejscu w klasyfikacji klubowej. Brawo Chłopaki.

Wywalczyliśmy następujące lokaty:

1 m. Antoni Ludka 75kg.

3 m. Julian Iwaszko 41kg.

5 m. Serhii Vynnyk 41kg.

Ciągły rozwój UKS „Jedynka" i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów. Dziękujemy !!! Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.