A A A

Medalowe starty zapaśników UKS „Jedynka“. Za nami pracowite październikowe weekendy. Nasi zawodnicy z powodzeniem wystartowali w dwóch silnych krajowych turniejach. W sobotę 9 października walczyliśmy na matach Sobieskiego w Poznaniu. Nasz zespół składał się z 11 zawodników, którzy tworzyli mieszankę doświadczenia z młodością. Po emocjonujących walkach zdobyliśmy 3 miejsce drużynowo, a indywidualnie 7 medali. Start w XV Międzynarodowym Memoriale Józefa Moczyńskiego był dla naszych kadetów sprawdzianem przed zbliżającym się Pucharem Polski, a dla młodzików kolejnym ważnym doświadczeniem zdobywanym w rywalizacji sportowej. Tydzień później 15 października kadeci udali się w kolejną podróż tym razem do Radomia gdzie odbył się silnie obsadzony III Puchar Polski Kadetów w ramach 48 Memoriału im. Władysława Miazio.

Na radomskich matach walczyło aż 172 zapaśników z 37 klubów oraz silna ekipa z Ukrainy. Na turnieju nie zawiedli nasi liderzy. Filip Iwaszko i Kacper Sobczyk stanęli na najwyższym stopniu podium w kategoriach 45 kg i 48 kg. Chłopaki przeszli przez turniej jak burza zdecydowanie wygrywając wszystkie pojedynki.

Filipowi udała się ta sztuka bez straty punktu w całym turnieju.  Z bardzo dobrej strony pokazał się Konrad Adamczewski, któremu zabrakło jednego zwycięstwa do walki o medal w kategorii 65 kg. Artur Zalewski 60 kg. zaliczył dwie wygrane, Bartosz Mietliński 80 kg odnotował jedno zwycięstwo, a Mykyta Skrypyn 110 kg. tym razem bez wygranej. Podsumowując zdobycze medalowe z Poznania i Radomia uważamy, że odnieśliśmy duży sukces i możemy z optymizmem przygotowywać się do Mistrzostw Polski Kadetów, które odbędą się na wiosnę 2022r.

Wywalczyliśmy następujące lokaty:

Międzynarodowy Memoriał Józefa Moczyńskiego – Poznań;

3 m. Gracjan Somerski 44kg. (młodzik)

2 m. Filip Iwaszko 48kg. (młodzik)

3 m. Kacper Sobczyk 52kg. (młodzik)

5 m. Damian Nowak 52 kg. (młodzik)

5 m. Artur Zalewski 62kg. (młodzik)

2 m. Konrad Adamczewski 68kg. (młodzik)

5 m. Artur Zalewski 62kg. (młodzik)

3 m. Antoni Ludka 75kg. (młodzik)

7 m. Florian Gąsiorowski 32kg. (dzieci)

1 m. Serhii Vynnyk 38kg. (dzieci) 2 m. Julian Iwaszko 42kg. (dzieci)

7 m. Artur Retwiński 46kg. (dzieci)


Puchar Polski Kadetów - Radom;

1 m. Filip Iwaszko 45kg.

1 m. Kacper Sobczyk 48kg.

14 m. Artur Zalewski 60kg.

9 m. Konrad Adamczewski 65kg.

16 m. Bartosz Mietliński 80kg.

9 m. Mykyta Skrypyn 110kg. 

Ciągły rozwój UKS „Jedynka" i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów. Dziękujemy !!! Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.