Kolejne sukcesy kostrzyńskich zapaśników. W dniu 23 kwietnia 2022 roku Kostrzyn nad Odrą po raz kolejny był gospodarzem dużej imprezy zapaśniczej. Tym razem w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego zmagali się młodzi zapaśnicy w Otwartych Mistrzostwach Województwa lubuskiego w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Zapaśniczej w stylu klasycznym chłopców o „Puchar Prezesa firmy IKAA Suchomel”. Znakomicie w tej imprezie zaprezentowali się kostrzyńscy zapaśnicy zdobywając ostatecznie 22 medale w klasyfikacji indywidualnej i 1 w drużynowej. (13 medali w klasyfikacji indywidualnej przypadło zapaśnikom UKS Jedynka, ponad to zespół „Jedynki” stanął na drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej, 9 medali zdobyli zapaśnicy SKF Olimp zajmując 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej).

Zapasy to Sportowa Wizytówka Kostrzyńskiego Sportu. To co działo się w sobotę 23.04.2022 w hali sportowej KCSzZ zadowoliło nawet najbardziej wybrednych kibiców sztuk walki. Od godziny 9.00 w hali gromadziły się już pierwsze ekipy młodych sportowców, po wadze i badaniach lekarskich młodzi adepci sztuk walki rozpoczęli ostatnie przygotowania do sportowej rywalizacji, do której przystąpiło blisko 120 zapaśników reprezentujących 11 klubów sportowych. Punktualnie o 11.00 sędziowie wyprowadzili młodych zapaśników na matę, po raz kolejny sportowcy w Kostrzynie nad Odrą zaakcentowali solidarność z walczącą Ukrainą wnosząc flagę Ukrainy. Oficjalnego otwarcia zawodów, powitania zawodników, sędziów, trenerów oraz licznie przybyłych gości dokonał Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz, w uroczystym otwarciu uczestniczył tez radny rady Miasta Mariusz Staniszewski.


Po oficjalnym otwarciu na trzech matach rozpoczęły się walki, które trwały do godziny 15.30. Po zakończeniu walk dokonano dekoracji pamiątkowymi medalami oraz dyplomami najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Wyłoniono także najlepszych zawodników turnieju w dwóch kategoriach, wśród młodzików decyzją trenerów najlepszy okazał się Jakub Adamski z UKS ZST Lubsko, a wśród dzieci Florian Gąsiorowski z UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą.


Worek medali to wielka satysfakcja za organizowane zawody w Kostrzynie nad Odrą. Po wielu sukcesach w grupach kadetów i juniorów przyszła pora na młodzików i dzieci, 23 medale to powód do zadowolenia i radości dla zawodników, trenerów oraz ich rodzin.


Dziękujemy kostrzyńskim klubom zapaśniczym UKS Jedynka oraz SKF Olimp Kostrzyn za przygotowanie organizacyjne zawodów a szczególnie za wielki sukces sportowy, firmie IKAA Suchomel – Anecie i Ireneuszowi Suchomel za objecie patronatem zawodów oraz wsparcie finansowe, Miastu Kostrzyn nad Odrą, MOSiR Kostrzyn nad Odrą za wsparcie organizacyjne oraz przeprowadzenie zawodów, rodzicom kostrzyńskich klubów zapaśniczych za pomoc organizacyjną, przygotowanie słodkich przekąsek, kawy, herbaty – jeszcze raz dziękujemy.

Pełny Komunikat