Złote medale zawodników UKS „Jedynka” na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Suwałkach!!!Ciężka praca i wiele wyrzeczeń to w sporcie droga do wielkich sukcesów, udowodnili to nasi zawodnicy na „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży”, która odbyła się w dniach 2-4 maja w Suwałkach. Blisko 800 km przyszło nam pokonać aby wziąć udział w najważniejszym turnieju grupy juniorów młodszych 15-17 lat. Już sama podróż była dla ekipy nie lada wyzwaniem i dużym obciążeniem, a tu jeszcze trzeba było zebrać siły aby rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego kraju. Stawką tych rozgrywek było nie tylko wywalczenie złotego medalu swojej kategorii wagowej, ale też albo przede wszystkim awans do składu reprezentującego Polskę na Mistrzostwach Europy U17, które odbędą się w drugiej połowie czerwca w Rumuni.

2

Lada dzień trener kadry narodowej Piotr Szczeponiok powinien ogłosić oficjalny komunikat ze składem na Mistrzostwa Europy. Wówczas my również podzielimy się z Państwem tą informacją. Zawodnicy UKS „Jedynka” aby zakwalifikować się do finałów OOM musieli wywalczyć awans na dwóch Pucharach Polski, które odbyły się 25-27 lutego w Warszawie i 25-27 marca Kostrzynie nad Odrą. Udało się to aż sześciu zawodnikom: Filipowi Iwaszko 45 kg, Kacprowi Sobczyk 48 kg, Wojciechowi Cudak 55 kg, Arturowi Zalewskiemu 60 kg, Tytusowi Macińskiemu 60 kg. i Konradowi Adamczewskiemu 65 kg. Niestety, ale z powodu niedoleczonej kontuzji Konrad Adamczewski nie mógł wystartować w zawodach. Mamy wielkie powody do dumy i nieopisaną radość ponieważ nasi zawodnicy kolejny raz wywalczyli sobie miejsce w gronie złotych Medalistów Mistrzostw Polski. Filip Iwaszko 45 kg. i Kacper Sobczyk 48 kg. zostali Mistrzami Polski juniorów młodszych na 2022 rok. W drodze po złote medale nie dali najmniejszych szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie pojedynki w pierwszych rundach przez przewagę techniczną. Swoją postawą i umiejętnościami udowodnili, że byli i są dominatorami kategorii wagowych 45 kg i 48 kg, a zdobycie złotego medalu OOM było zwieńczeniem ich ciężkiej pracy i wielu, wielu wyrzeczeń !!! Brawa również dla pozostałych chłopaków: Wojtka Cudaka 55 kg, Artura Zalewskiego i Tytusa Macińskiego 60 kg, którzy startowali w niezwykle mocnych kategoriach wagowych, gdzie przebicie się do strefy medalowej to już mega wyzwanie. Każdy z nich zwyciężył po jednym pojedynku. Należy dodać, że w przyszłym roku jedynie Tytus Maciński rocznik 2005 r. nie będzie mógł walczyć w tej grupie wiekowej, a pozostali chłopcy 2006 r. dopiero będą najstarsi i wyniki powinny być dużo lepsze…Więc szykuje się nam chyba jeszcze lepszy wyczyn w 2023 roku. Wszystkie wygrane pojedynki naszych zawodników, ale również reprezentantów pozostałych klubów województwa lubuskiego z Żar, Lubska czy kostrzyńskiego SKF Olimp dały nam wspólny wspaniały wynik 3 miejsce w klasyfikacji województw OOM.

Udowodniliśmy, że lubuskie zapasy stoją siłą i są trzecią potęgą w Polsce. Brawa dla wszystkich zawodników, trenerów i działaczy, którzy cały rok mocno pracowali na ten wynik ! W tym miejscu jako trenerzy i zarząd klubu bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy na co dzień trenują w klubie i wzięli udział w przygotowaniach do Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Cały rok systematycznie i ciężko pracujemy na sukcesy naszych juniorów młodszych i młodzików. Zawsze trzymamy się razem i widzimy wspólny cel.

Nieustanny rozwój oraz wysokie osiągnięcia sportowe UKS „Jedynka" nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymywane od naszych Sponsorów i Darczyńców.

Dziękujemy Wam Bardzo, że jesteście z nami !!! Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.