Ułatwienia dostępu

Medalowe starty zapaśników UKS „Jedynka“. Za nami bardzo udany występ kadetów, którzy na radomskich matach III Pucharu Polski wywalczyli pięć medali: dwa złote i trzy brązowe. W ubiegły weekend 23-25 września w Radomiu rozegrano 49 Memoriału im. Władysława Miazio, który jednocześnie był III rundą Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Na starcie zawodów stanęło 177 zawodników w większości reprezentujących kluby z Polski, ale w zawodach uczestniczyli również zawodnicy zagraniczni z Niemiec, Ukrainy i Dani. Rywalizacja drużynowa była bardzo wyrównana, a pierwsze i trzecie miejsce dzieliło jedynie 6 punktów. W tej klasyfikacji zajęliśmy wysoką trzecią lokatę tuż za MZK UNIA Racibórz i drużyną ukraińskiego Kostopola. Na turnieju nie zawiedli nasi liderzy Filip Iwaszko oraz Kacper Sobczyk, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w wagach 51 kg i 55 kg. i nie przerwanie są dominatorami kolejnych kategorii wagowych.

W dodatku Kacper Sobczyk został wybrany Najlepszym Zawodnikiem całego turnieju. Brawo !!! Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali zawodnicy. Wojciech Cudak walczący w kat. 60 kg. był o krok od wielkiego finału przegrywając w półfinale 3:1 z niezwykle utytułowanym Kajetanem Jakubowskim z Raciborza. W efekcie nasz Cudak zdobył brązowy medal po bardzo dobrych i ciężkich pojedynkach. Cieszymy się z tego szczególnie ponieważ nie jest tajemnicą, że w ostatnim roku nękały Wojtka mniejsze kontuzje, które uniemożliwiały jemu regularne treningi. W tej samej kategorii rywalizował też Artur Zalewski, który z bilansem dwóch wygranych przez położenie na łopatki i dwóch porażek na punkty zajął 11 lokatę. Brązowy medal wywalczył też Gracjan Somerski kat. 45 kg., który jako najstarszy młodzik miał prawo walk w grupie kadetów. Gracjan już niejednokrotnie udowodnił, że stać go na wygrane pojedynki z utytułowanym zawodnikami, a my z wielkim optymizmem patrzymy na rozwój tego młodego zawodnika. Trzeci brązowy krążek dla naszej drużyny zawisł na szyi niezwykle mocnego Nataniela Troczyńskiego rywalizującego w kat. 65 kg. Nataniel w drodze po wielki finał doświadczył jednej przypadkowej porażki, która bardzo go zabolała, ale mamy nadzieję, że wiele nauczyła… Podsumowując uważamy, że zaliczyliśmy bardzo udany występ i duży sukces całej drużyny. Możemy z optymizmem przygotowywać się do Mistrzostw Polski Kadetów, które odbędą się na wiosnę 2023r. III Puchar Polski Kadetów - Radom;