Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz trzeci. 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 16.00 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały kolejne upominki dla uczestników. Na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie – po biegu i tradycyjnym już odpaleniu Świątecznej Choinki specjalna komisja składająca się z burmistrza Andrzeja Kunta, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, dyrektora ds. marketingu KSSSE Andrzeja Kaila wybrała i nagrodziła Świątecznymi Paczkami najlepsze przebrania i najmłodszych uczestników biegu.

W międzyczasie pod Choinką prezenty rozdawał Święty Mikołaj. Tegoroczny bieg alejkami Parku Miejskiego prowadziła dwójka kostrzyńskich biegaczy Klaudia Kobydecka oraz Radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski, na dystansie ok 1km jaki mieli do pokonania świąteczni biegacze nie chodziło o sportową rywalizację, czy kolejność zameldowania się na linii mety. Ideą tego biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt. Na mecie na wszystkich uczestników czekały czekoladowe Mikołaje, Świąteczne ołówki, kalendarze miejskie, które rozdawali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, Andrzej Kail oraz pracownicy MOSiR Antoni Żołna, Roman Bućkowski, Albert Semenchenko, Władysław Kędzior.

Organizatorami 3 edycji Biegu Mikołajkowego był MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą.

Za pomoc organizacyjna dziękujemy:


Pracownikom MOSiR, Antoniemu Żołnie, Romanowi Bućkowskiemu, Albertowi Semenchenko, Władysławowi Kędziorowi, pracownikom Urzędu Miasta Stanisławowi Grzelczakowi, Tadeuszowi Chlap a w szczególności Paniom Karolinie Kunt i Agnieszce Żurawskiej-Tatała za wsparcie organizacyjne, medialne oraz promocję biegu.
Szczególne podziękowania składamy także na ręce kostrzyńskich Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kostrzynie nad Odrą oraz Straży Miejskiej za wzorowe zabezpieczanie trasy biegu i zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Dziękujemy także radnemu Rady Miasta Piotrowi Dziekanowi i oczywiście Świętemu Mikołajowi, który uświetnił imprezę biegową rozdając prezenty i kibicując wszystkim biegaczom.