A A A

bieg008Już po raz trzynasty (!) kostrzyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Kostrzynie nad Odrą byli organizatorami Biegu „Policz się z cukrzycą!”, który odbywał się, podobnie jak w całej Polsce, w przeddzień 28. Finału WOŚP. Dopisała pogoda, dopisali także biegacze, których na linii startu pojawiło się około setki. A na mecie czekały pamiątkowe medale i kalendarze...

bieg004

W przeddzień 28. Finału WOŚP, w sobotę 11 stycznia 2020 roku już po raz 14. biegacze w całym kraju wsparli akcję prozdrowotną „Policz się z cukrzycą”. Także w Kostrzynie nad Odrą miał miejsce ten wyjątkowy bieg, który jest tradycyjnie początkiem sezonu tej właśnie formy aktywności fizycznej w naszym mieście. Nie ma się więc co dziwić, że biegacze nie zawiedli, a na starcie zameldowało się ich około setki! W tym roku po raz pierwszy Bieg „Policz się z cukrzycą!” odbywał się w Parku Miejskim, gdzie już godzinę przed startem słychać było muzykę. Można było wesprzeć datkiem cel akcji, którym jest zakup pompy insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą, które z uśmiechem na ustach zbierał szef Sztabu WOŚP Dawid Marciniak.

bieg002

Kilka minut przed godziną 15:00 uczestników tegorocznego biegu przywitał Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski: Cieszę się, że jesteście tutaj z nami! Kostrzyński MOSiR oraz Sztab WOŚP są organizatorami corocznego biegu praktycznie od początku akcji i nie zamierzamy na tym poprzestać! Brawa dla wszystkich uczestników, gdyż jesteśmy dumni, że możemy razem z Wami wesprzeć tą szlachetną akcję! Brawo!

bieg007

Kiedy zegar wybijał już godzinę trzecią,   Andrzej Kail - Radny Powiatu Gorzowskiego i członek Komisji Zdrowia Publicznego, dał sygnał do startu. Przypomnijmy, że bieg jak co roku nie był klasyfikowany i miał cel czysto rekreacyjny, zatem biegacze prowadzeni przez radnych miejskich w osobach Mariusza Staniszewskiego wspieranego przez Piotra Dziekana z bananem na ustach i radością w sercu przebiegli alejkami Parku Miejskiego.

bieg042

A na linii mety czekali już na nich Andrzej Kail, Zygmunt Mendelski, Antoni Żołna, wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kunt i niezmordowana Anna Żytkowiak ze Sztabu WOŚP z pamiątkowymi medalami, które uczestnicy biegu dumnie zawiesili na szyjach i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Kostrzyński MOSiR rozdawał też kalendarze na rok 2020, a dyrektor życzył wszystkim dużo zdrówka i pomyślności!