Ułatwienia dostępu

Kolejne udane starty kostrzyńskich biegaczy. Tym razem czwórka naszych biegaczy w dniu 25 czerwca udała się do pobliskiego Dębna na II już edycję ĆWIERĆMARATONU Dębno. Przy pięknej słonecznej pogodzie na starcie biegu stanęło 67 biegaczy, którzy zmagali się na dystansie 8 km. Zawodnicy wystartowali spod MOSiR Dębno pokonując 2 km pętle wokół jeziora. Po długiej przewie spowodowanej pandemią można było wreszcie spotkać się z koleżankami i kolegami z Dębna, Szczecina, Gorzowa Wlkp., Myśliborza, Krosna i nie tylko. Na trasie nie zabrakło także kibiców wspierających i dopingujących biegaczy, którzy tak jak i biegacze spragnieni są uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Łukasz Hryciuk z Dębna z czasem 26,49, na drugim miejscu finiszował Rafał Borowiak ze Słubic, a na trzecim miejscu na mecie zameldował się Marcin Zagórny.

Najlepiej z naszych biegaczy zaprezentował się Dawid Kędzierski zajmując 6 miejsce w kat. Open i 1 w kat. M-20 z czasem - 29:15, kolejno na mecie finiszowali  Dariusz Zdanowski - 15 miejsce Open (4 w kat m-40), Krzysztof Bukiel - 34 miejsce Open (1 w kat m-60), Walery Kowalewski - 42 miejsce Open (3 w kat m-60).