A A A

Bieg Mikołajkowy w Kostrzynie nad Odrą odbył się już po raz czwarty. 5 grudnia w Parku Miejskim zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania, na starcie biegu stanęły tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 13.30 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki i numery startowe. Punkt 15.00 uczestnicy, przebrani w stroje mikołajowe, aniołów, elfów, reniferów i inne świąteczne postacie, ruszyli alejkami Parku Miejskiego, prowadzeni przez Świętego Mikołaja - w rolę, którego wcieliła się Klaudia Kobydecka prowadząca uczestników biegu. Ponad 80 osobowa grupa świątecznych biegaczy z uśmiecham na twarzy pokonała całą trasę. W tym mikołajkowym biegu rekreacyjnym nie chodziło o sportową rywalizację czy kolejność zameldowania się na linii mety, bo ideą biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg, a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na mecie na wszystkich uczestników czekały czekoladowe mikołaje, świąteczne ołówki i czekoladki, a specjalna komisja wybrała i nagrodziła świątecznymi paczkami ośmiu uczestników biegu, za najbardziej świąteczne przebranie.

Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Zapraszamy na kolejną edycję biegu.