A A A

DrużynoweW sobotę 23 listopada stanęliśmy do walk w „III Memoriale Władysława Stolarczyka“ w Bielawie, który był ostatnim tegorocznym turniejem w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Na trzech matach walczyło 134 zawodników z 14 klubów reprezentujących województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie. UKS “Jedynka“ wystąpiła w lekko okrojonym 13 osobowym składzie. Nasi zawodnicy w obecnym sezonie startowym, po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zdobyli indywidualnie 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Olbrzymi sukces zawodników UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Raciborzu. Cztery medale i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W weekend 8-10 listopada w Raciborzu odbyły się długo wyczekiwane Mistrzostwa Polski Młodzików, najważniejsza impreza w kraju dla tej grupy wiekowej. Do sportowej rywalizacji stanęło 232 zawodników z 50 klubów. Kostrzyn nad Odrą reprezentowało dziesięciu zawodników UKS „Jedynka”. W Raciborzu dokonał się niebywały wyczyn i historyczny sukces UKS „Jedynka”. Po pierwsze: zdobyliśmy aż cztery medale co jest nie lada osiągnięciem. Po drugie: mamy pierwszy złoty medal wywalczony w Mistrzostwach Polski od początku założenia UKS „Jedynka” (2006 r). Po trzecie: w finale kat. 35 kg. spotkało się dwóch naszych zawodników Filip Iwaszko i Kacper Sobczyk, którzy okazali się dominatorami i najlepszymi w Polsce. Po czwarte: bardzo dobry występ całej drużyny wspiął nas na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

UKS „Jedynka“ zdobywa medale na Międzynarodowym Turnieju „Memoriale Władysława Bajorka“ w Krakowie. W ubiegły weekend 25-26 października udaliśmy się do Krakowa aby wziąć udział w Międzynarodowym „Memoriale Władysława Bajorka“. Jest to jedna z największych zapaśniczych imprez organizowanych w kraju dla kilku grup wiekowych. Równocześnie są to ostatnie zawody-sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą już za tydzień w Raciborzu. W Krakowie na hali Tauron Areny na pięciu matach do rywalizacji sportowej stanęło aż 270 zawodników w tym również bardzo silne i liczne ekipy z Białorusi, Ukrainy i Norwegii.

Osiem medali w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. „Wł. Bajorka” w Krakowie 2019. Takim akcentem zaznaczyli swoją obecność w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Krakowie rok 2019 Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą. To ogromny sukces Kostrzyńskich zapasów w takiej rangi turnieju. W mocnej obsadzie międzynarodowej z dominacją Ukrainy i Białorusii udział wzięli Zapaśnicy z Danii Norwegii Czech Niemiec Rosji Mołdawii i Holandii. Grupa Kostrzynian reprezentowana przez kluby UKS „Jedynka oraz SKF „Olimp” pokazała że nie boi się konfrontacji z takimi potęgami i toczyła z nimi równe walki niejednokrotnie zwyciężając. Turniej prowadzony na pięciu matach z wyświetlaną na telebimie kolejnością walk dodawała jeszcze dodatkowych emocji a dla wielu zawodników był to pierwszy turniej tak wysokiej rangi w grupie Kadetów i Młodzików.

DrużynaW sobotę 19 października w Żarach odbył się kolejny turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Na czterech matach rywalizowało 124 zawodników z 14 klubów reprezentujących województwa: dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS “Jedynka“ wystąpił w 17 osobowym składzie. Nasi zawodnicy ponownie udowodnili, że systematyczne treningi nie idą na marne tylko procentują wspaniałymi wynikami. UKS „Jedynka“ umacnia się w roli najlepszych klubów spośród wszystkich startujących w lidze. W Żarach po pięknych pojedynkach mogliśmy cieszyć się ze zdobycia 14 krążków: 4 złotych, 2 srebrnych i 8 brązowych. W klasyfikacji drużynowej znów stanęliśmy na podium zajmując drugą lokatę.

Zapaśniczy Puchar Polski Kadetów w Radomiu, Kolejna edycja Pucharu Polski 11-13.10.2019r, w Radomiu w Zapasach styl Klasycznym przyniosła kolejny sukces Kostrzyńskiego zapaśnika który zdobył swój pierwszy medal w tak ważnej imprezie. Brązowy medal w kategorii wagowej 100 kilogramów medal brązowy zdobył Filip Musiałowski zdobyczy medalowych niemniej jednak walki o brązowe medale Oskara Piekutowskiego oraz Lucjana Rojewskiego trzeba uznać za duży sukces. O dużym pechu może powiedzieć Mateusz Borysewicz- Woźnicki który w pięknym stylu zwyciężył w dwóch pojedynkach z medalistami i reprezentantami na Mistrzostwa Europy 2019 r. Niestety w ostatniej akcji wygranej walki z zawodnikiem z Wrocławia doznał urazu stawu skokowego i został wycofany z turnieju.

Dziewięć medali na Międzynarodowym Turnieju w Poznaniu - XII Memoriale Józefa Moczyńskiego. W sobotę 14 września udaliśmy się do Poznania, aby walczyć w silnie obsadzonym Memoriale zapaśniczym, który odbywał się w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodzików. W imprezie udział wzieło 167 zawodników z 19 klubów, reprezentujących 6 państw: Polskę, Litwę, Łotwę,Czechy, Holandię i Danię. Na zapaśniczych matach KS Sobieski Poznań z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS „JEDYNKA“, którzy zajęli trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie miejsca silnej reprezentacji Gospodarzy oraz ekipie Unii Swarzędz. Indywidualnie złote medale zdobyli: Kacper Sobczyk, Filip Iwaszko i Nataniel Troczyński. W gronie medalistów znalezli się również: Gracjan Somerski, Piotr Dąbrowski, Julian Iwaszko, Wojciech Cudak, Konrad Adamczewski, Bartosz Mietliński. Brawa należą się całej naszej ekipie młodych zapaśników za dobrą postawę na macie.

 

Zapaśnicy z medalami na międzynarodowym Turnieju w Trzcielu. W ubiegłą sobotę 7 września w Trzcielu wystartowaliśmy na piątym ligowym turnieju międzywojewódzkiej ligi młodzików. Zawody odbyły się na nowo otwartej hali im. Moniki Michalik - brązowej medalistki w zapasach Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 r. Rio de Janeiro. W tak ważnym momencie dla sportu zapaśniczego na ziemi lubuskiej nie mogło zabraknąć wszystkich zapaśniczych klubów startujących w naszej lidze. Ponadto do sportowej rywalizacji przyłączyły sie również zaproszone przez Gospodarza zagraniczne ekipy z Niemiec, Danii, Norwegii i Rosji. Dało to w sumie ponad 150 startujących zawodników i podwyższyło rangę zawodów do międzynarodowych. Ekipa UKS „Jedynka“ wystąpiła w 16 osobowym składzie.