A A A

Po raz pierwszy od wielu lat w Kostrzynie nad Odrą w dniu 3 czerwca w ramach obchodów Święta miasta „Kostrzyn na Fali” odbyły się Mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą w biegach przełajowych. MOSiR Kostrzyn nad Odrą wspólnie z Miastem Kostrzyn nad Odrą oraz Szkołą Podstawową Nr 2 był organizatorem tych zawodów. Pogoda i frekwencja dopisały znakomicie w biegach wszystkich klas uczestniczyło 480 biegaczy. Od godziny 9.00 na stadionie pojawiały się już pierwsze grupy młodych sportowców oraz bardzo liczna grupa kibiców, w pierwszej kolejności rywalizowały dzieci klas 1-3, po zakończonych biegach dokonano dekoracji najmłodszych a do rywalizacji mogli przystąpić biegacze z klas 4-8. Niestety początkowa rywalizacja klas młodszych przebiegała z utrudnieniami i mogło po części wpłynąć na wynik niektórych biegaczy. Trasę przygotowano dzień wcześniej, lecz niestety boisko zostało w nocy bardzo intensywnie nawodnione i na trasie pojawiło się dużo mokrych i śliskich miejsc powodując kilka upadków i poślizgnięć.

Biegowe podsumowania, kostrzyńscy biegacze wielokrotnie stawali na starcie różnego rodzaju imprez biegowych, w krótkim podsumowaniu skupimy się na pięciu z nich a mianowicie na 36. Biegu Śladami Wiosny w Przemysławiu, który odbył się 27 marca 2022 roku jest to jeden z najstarszych biegów w województwie lubuskim, który na początku sezonu biegowego gromadzi zawsze sporą grupę miłośników biegania. Tak też było i podczas tej edycji biegu, dopisała także pogoda, wyjątkowo słoneczna i bezwietrzna jak na marzec. Zawodnicy mieli tradycyjnie już do pokonania 2 okrążenia po około 5150 metrów co łącznie dawało dystans około 10,3 km. Najlepszymi w biegu okazali się:

 

Miasto Kostrzyn nad Odrą, MOSiR Kostrzyn nad Odrą, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą zapraszają na Mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą w Biegach Przełajowych, które odbędą się w ramach Święta Miasta „Kostrzyn na Fali” w dniu 3 czerwca 2022 roku na stadionie MOSiR ul. Niepodległości 11. Wszystkie informacje w regulaminie poniżej, zapisy do biegów dokonywane będą w poszczególnych szkołach.

Termin i miejsce: Biegi odbędą się 03.06.2022 – Stadion MOSiR ul. Niepodległości 11

 - godz. 09.00 - otwarcie biegów dla klas 1-3,

- ok. godz. 10.30 – dekoracja klas 1-3

- godz. 11.00 – biegi dla uczniów klas 4-8

- po zakończeniu wszystkich biegów nastąpi dekoracja.

Regulamin:

Karta Startowa:

 

Oj działo się!!! w Kostrzynie nad Odrą w dniu 13 marca, po raz drugi odbył się Kostrzyński Bieg Kobiet (Bieg w Spódnicy) połączony z Charytatywnym Biegiem dla Julki. W tym dniu w Parku Miejskim odbywał się Festyn Charytatywny dla Julki, którego częścią były te dwa biegi. Kostrzyn tradycyjnie już nie zwiódł i pokazał wielkie serce, cały dochód z festynu a także z biegów przeznaczono na wsparcie Julki. Około 13.00 kilkudziesięciu osobowa grupa biegaczy wystartowała do biegu charytatywnego, bieg ten odbywał się bez żadnej klasyfikacji, był to bieg czysto rekreacyjny, w którym to każdy mógł wystartować i wesprzeć Julkę. Dla każdego z uczestników przygotowano pamiątkowe medale, które wręczano na mecie. Biegacze pokonali około 800 metrową pętlę wokół Parku Miejskiego, honorowym starterem był dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, a wszystkich biegaczy poprowadził radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kostrzyna nad Odra i okolic na Charytatywny Rekreacyjny Bieg dla Julki oraz na II Kostrzyński Bieg Kobiet - Bieg w spódnicy. W obu biegach wspieramy małą Julkę, zbierając na jej leczenie. Biegi są częścią większego Festynu Charytatywnego na rzecz Julki. Już dziś zapraszamy do Parku Miejskiego na godzinę 13.00. Pełny regulamin biegów poniżej.

15 edycja Biegu „Policz się z Cukrzycą” z przeszkodami, ale jak zawsze udana i z super frekwencją. W tym roku pogoda niestety sprawiła przykrą niespodziankę organizatorom WOŚP oraz organizatorom biegów, wiele miast odwołało lub zmieniło terminy imprez biegowych. W Kostrzynie nad Odrą organizatorzy biegu: MOSiR Kostrzyn nad Odrą, TS Celuloza, WF Kostrzyn, WF OCR Team, kostrzyński sztab WOŚP podjęli decyzje o zmianie miejsca organizacji biegu i przeniesienia go na obiekty stadionu MOSiR. Taka decyzja i bardzo silne powiewy wiatru budziły niestety spory niepokój organizatorów co do frekwencji, na szczęście obawy te okazały się nieuzasadnione. Na stadionie MOSiR już od godziny 13.00 trwały imprezy związane z WOŚP organizowane przez TS Celuloza, punkt 15.00 przed budynkiem hali sportowej stała około 100 osobowa grupa biegaczy, którym niestraszne były żadne wyzwania gotowa do biegu ekipa ludzi o „Wielkich Sercach”.  

Bieg Mikołajkowy w Kostrzynie nad Odrą odbył się już po raz czwarty. 5 grudnia w Parku Miejskim zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania, na starcie biegu stanęły tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 13.30 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki i numery startowe. Punkt 15.00 uczestnicy, przebrani w stroje mikołajowe, aniołów, elfów, reniferów i inne świąteczne postacie, ruszyli alejkami Parku Miejskiego, prowadzeni przez Świętego Mikołaja - w rolę, którego wcieliła się Klaudia Kobydecka prowadząca uczestników biegu. Ponad 80 osobowa grupa świątecznych biegaczy z uśmiecham na twarzy pokonała całą trasę. W tym mikołajkowym biegu rekreacyjnym nie chodziło o sportową rywalizację czy kolejność zameldowania się na linii mety, bo ideą biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg, a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na kolejne zajęcia sportowo-edukacyjne w ramach projektu EKOatleci, spotykamy się 16 października(sobota) o godzinie 12.00 (przy Starej Przepompowni na Warnikach, można także o 12.05 czekać przy Nowej Przepompowni). Już po raz czwarty pobiegamy, zrobimy wspólną rozgrzewkę po której dzieci wspólnie z rodzicami będą mieli okazję wykonać serię specjalistycznych ćwiczeń lekkoatletycznych poprawiających kondycję fizyczną, kształtujących szybkość, skoczność, koordynację ruchową oraz poznamy podstawowe elementy poprawnej techniki biegu. Będziemy także kontynuować cykl spotkań z pracownikami Parku Narodowego Ujście Warty. Pani Olga ponownie zabierze nas do fascynującego świata otaczającej nas przyrody, będziemy kontynuować temat stworzeń żyjących w wodzie. Tym razem zanurzymy się głębiej i poznamy świat wodnych bezkręgowców.