A A A

Bieg Mikołajkowy w Kostrzynie nad Odrą odbył się już po raz czwarty. 5 grudnia w Parku Miejskim zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania, na starcie biegu stanęły tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 13.30 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki i numery startowe. Punkt 15.00 uczestnicy, przebrani w stroje mikołajowe, aniołów, elfów, reniferów i inne świąteczne postacie, ruszyli alejkami Parku Miejskiego, prowadzeni przez Świętego Mikołaja - w rolę, którego wcieliła się Klaudia Kobydecka prowadząca uczestników biegu. Ponad 80 osobowa grupa świątecznych biegaczy z uśmiecham na twarzy pokonała całą trasę. W tym mikołajkowym biegu rekreacyjnym nie chodziło o sportową rywalizację czy kolejność zameldowania się na linii mety, bo ideą biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg, a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na kolejne zajęcia sportowo-edukacyjne w ramach projektu EKOatleci, spotykamy się 16 października(sobota) o godzinie 12.00 (przy Starej Przepompowni na Warnikach, można także o 12.05 czekać przy Nowej Przepompowni). Już po raz czwarty pobiegamy, zrobimy wspólną rozgrzewkę po której dzieci wspólnie z rodzicami będą mieli okazję wykonać serię specjalistycznych ćwiczeń lekkoatletycznych poprawiających kondycję fizyczną, kształtujących szybkość, skoczność, koordynację ruchową oraz poznamy podstawowe elementy poprawnej techniki biegu. Będziemy także kontynuować cykl spotkań z pracownikami Parku Narodowego Ujście Warty. Pani Olga ponownie zabierze nas do fascynującego świata otaczającej nas przyrody, będziemy kontynuować temat stworzeń żyjących w wodzie. Tym razem zanurzymy się głębiej i poznamy świat wodnych bezkręgowców.

Sport dla każdego, czyli program EKOatleci, w dniu 3 października 2021 odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu EKOatleci. Uczestnicy spotkali się o godzinie dwunastej przy Starej Przepompowni na Os. Warniki. Tym razem pogoda była wymarzona na wspólne rodzinne zajęcia sportowe na łonie natury. Frekwencja i tym razem dopisała, kilkunastu młodych EKOatletów rozpoczęło zajęcia sportowo-edukacyjne, tradycyjnie już zaczęto o kilkuminutowego biegu, delikatnej rozgrzewki lekkoatletycznej, po której odbyły się zajęcia edukacyjne. Zajęcia sportowe poprowadzili koordynator PZLA Adam Kaczmarek oraz Mariusz Staniszewski a Pani Olga Betańska z Parku Narodowego Ujście Warty ponownie zabrała uczestników do fascynującego świata otaczającej nas przyrody, tym razem było o bobrach.

001Sandra Nowak z Nowej Soli  i Michał Groberski ze Szczecina  najszybsi w Kostrzynie nad Odrą. Już po raz  35. w Kostrzynie nad Odrą, centralnymi ulicami „Zatorza”: Niepodległości, Fabryczna, Olczaka, Asfaltowa, Sosnowa, Drzewicka,  Orła Białego, Jagiellońską, biegli uczestnicy ogólnopolskiego biegu ulicznego kobiet i mężczyzn „Kostrzyńska Dziesiątka”. Kostrzyńska impreza jest jedną z najstarszych  biegowych imprez na Ziemi Lubuskiej i ma bardzo wysoką ocenę. W dniu 5 września br. na mecie jubileuszowego biegu zameldowało się 197 reprezentantów z 5 województw  Polski oraz reprezentanci z Ukrainy i Białorusi. Bieg ukończyli także  także Polacy mieszkający i pracujący na co dzień w Irlandii, Szwecji, i w Niemczech.

Czas na małe podsumowanie.

Kolejne udane starty kostrzyńskich biegaczy. Tym razem czwórka naszych biegaczy w dniu 25 czerwca udała się do pobliskiego Dębna na II już edycję ĆWIERĆMARATONU Dębno. Przy pięknej słonecznej pogodzie na starcie biegu stanęło 67 biegaczy, którzy zmagali się na dystansie 8 km. Zawodnicy wystartowali spod MOSiR Dębno pokonując 2 km pętle wokół jeziora. Po długiej przewie spowodowanej pandemią można było wreszcie spotkać się z koleżankami i kolegami z Dębna, Szczecina, Gorzowa Wlkp., Myśliborza, Krosna i nie tylko. Na trasie nie zabrakło także kibiców wspierających i dopingujących biegaczy, którzy tak jak i biegacze spragnieni są uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Łukasz Hryciuk z Dębna z czasem 26,49, na drugim miejscu finiszował Rafał Borowiak ze Słubic, a na trzecim miejscu na mecie zameldował się Marcin Zagórny.

Sezon biegowy w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęty, w dniu 22 maja 2021 odbył się I Rekreacyjny Koleżeński Bieg Leśny. Spragnieni aktywności ruchowej, imprez biegowych czy wspólnego spędzania aktywnie wolnego czasu na linii startu biegu stanęli biegacze z Kostrzyna nad Odrą, Dębna, Cychr oraz niezawodna ekipa WF OCR Team Kostrzyn nad Odrą otwierając tym samym sezon biegowy. Zaczynany powoli wracać do „normalności” pandemia odpuszcza, a biegacze nie. Około 10.00 na miejscu imprezy zaczęli się pojawiać pierwsi zawodnicy, były obawy czy dopisze pogoda i frekwencja, obie okazały się nieuzasadnione. Po raz kolejny okazało się, że na biegaczach zawsze można polegać. Do startu zgłosiło się 19 osób, mimo tego, iż bieg nie był propagowany a udział jak wskazuje nazwa odbywał się na zasadzie „koleżeńskiej” i na zaproszenia.

bieg008Już po raz trzynasty (!) kostrzyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Kostrzynie nad Odrą byli organizatorami Biegu „Policz się z cukrzycą!”, który odbywał się, podobnie jak w całej Polsce, w przeddzień 28. Finału WOŚP. Dopisała pogoda, dopisali także biegacze, których na linii startu pojawiło się około setki. A na mecie czekały pamiątkowe medale i kalendarze...

Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz trzeci. 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 16.00 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały kolejne upominki dla uczestników. Na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie – po biegu i tradycyjnym już odpaleniu Świątecznej Choinki specjalna komisja składająca się z burmistrza Andrzeja Kunta, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, dyrektora ds. marketingu KSSSE Andrzeja Kaila wybrała i nagrodziła Świątecznymi Paczkami najlepsze przebrania i najmłodszych uczestników biegu.