Ułatwienia dostępu

A A A

Spotkanie burmistrza z medalistami mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. W dniu 19 grudnia br. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą dr Andrzeja Kunta z tegorocznymi ośmioma medalistami mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. Podczas spotkania listy gratulacyjne oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego otrzymali: Kacper Sobczyk (UKS Jedynka) – członek kadry narodowej juniorów młodszych, uczestnik mistrzostw Europy U17 w Bukareszcie, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Suwałkach, Pucharów Polski Kadetów w Warszawie, w Radomiu i w Kostrzynie nad Odrą, Filip Iwaszko (UKS „Jedynka) – członek kadry narodowej juniorów młodszych, uczestnik mistrzostw Europy U17 w Bukareszcie, zloty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Suwałkach, Pucharu Polski kadetów w Warszawie, w Kostrzynie nad Odrą oraz w Radomiu, Julian Iwaszko (UKS „Jedynka”) – członek kadry narodowej młodzików, uczestnik mistrzostw Europy U15 w Zagrzebiu, złoty medalista mistrzostw Polski młodzików – eliminacje do mistrzostw 

UKS ,,Jedynka‘‘ z sześcioma medalami na międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Gorzowie Wielkopolskim. Za nami ostatnie zawody bieżącego sezonu zapaśniczego 2022 r. W sobotę 10 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim odbył się silnie obsadzony międzynarodowy turniej „Wrestling Cup III”, który wchodzi w skład rozgrywek międzywojewódzkiej ligi zapaśniczej oraz „Cyklu Tracza”. Na czterech matach zapaśnicze pojedynki rozgrywało 165 zawodników z 20 klubów w tym bardzo mocne ekipy z Estonii i Ukrainy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ale też sportowym. W tym miejscu należą się wielkie brawa dla Trenera Radosława Grzybickiego, który dopiął wszystko na ostatni guzik. Brawo !!! Oczywiście na gorzowskim turnieju nie mogło nas zabraknąć i wystawiliśmy 13 osobową reprezentację.

Siedem medali Zapaśników UKS „Jedynka“ w Bielawie. W sobotę 19 listopada stanęliśmy do walk „VI Memoriału Władysława Stolarczyka“ w Bielawie, który był również imprezą rozgrywaną w ramach „Cyklu Tracza“. Na trzech matach rywalizowało 110 zawodników z 15 klubów województw dolnośląskieg, wielkopolskieg i lubuskiego. Nasza ekipa wystąpiła w 8 osobowym składzie. Memoriał Włądysława Stolarczyka to pierwszy turniej po Mistrzostwach Polski Młodzików na który chcieliśmy pojechać mimo sporej odległości (340 km). Wczesna pobudka oraz długa droga przyczyniły się do tego, że nasi zawodnicy odczuwali zmęczenie i nie w każdej walce koncentracja była na odpowiednim poziomie. Mimo końcowego etapu sezonu startowego zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i zdobyliśmy 7 medali indywidualnie: 2 złote,1 srebrny i 4 brązowe.

Wielki sukces zawodników UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim. W ubiegły weekend 4-6 listopada w Janowie Lubelskim odbyły się „XI Mistrzostwa Polski Młodzików”. Aby wyłonić Najlepszych Zawodników dwunastu kategorii wagowych do sportowej rywalizacji musiało stanąć aż 210 reprezentantów z 47 klubów. UKS „Jedynka” wystawił pięcioosobową reprezentację: Antoni Ludka 85 kg, Gracjan Somerski 44 kg, Julian Iwaszko 44 kg, Oktawiusz Maleńki 41 kg i Serhii Vynnyk 38 kg. Oktawiusz Maleńki startował jako najmłodszy w grupie młodzików natomiast dla G.Somerskiego i A.Ludki były to ostatnie Mistrzostwa tej grupy wiekowej. Mamy olbrzymie powody do dumy i nieopisaną radość ponieważ nasi reprezentanci kolejny raz awansowali do grona Najlepszych Zawodników Mistrzostw Polski. W swoich kategoriach triumfowali Julian Iwaszko i Antoni Ludka. Ponadto zdobyliśmy też dwa srebrne medale, które wywalczyli Serhii Vynnyk i Gracjan Somerski. Natomiast Oktawiusz Maleńki po bardzo dobrych zawodach z bilansem trzech wygranych i jednej porażce uplasował się na wysokiej 7 lokacie.

Medalowe starty zapaśników UKS „Jedynka“. Za nami bardzo udany występ kadetów, którzy na radomskich matach III Pucharu Polski wywalczyli pięć medali: dwa złote i trzy brązowe. W ubiegły weekend 23-25 września w Radomiu rozegrano 49 Memoriału im. Władysława Miazio, który jednocześnie był III rundą Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Na starcie zawodów stanęło 177 zawodników w większości reprezentujących kluby z Polski, ale w zawodach uczestniczyli również zawodnicy zagraniczni z Niemiec, Ukrainy i Dani. Rywalizacja drużynowa była bardzo wyrównana, a pierwsze i trzecie miejsce dzieliło jedynie 6 punktów. W tej klasyfikacji zajęliśmy wysoką trzecią lokatę tuż za MZK UNIA Racibórz i drużyną ukraińskiego Kostopola. Na turnieju nie zawiedli nasi liderzy Filip Iwaszko oraz Kacper Sobczyk, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w wagach 51 kg i 55 kg. i nie przerwanie są dominatorami kolejnych kategorii wagowych.

8 medali dla UKS „Jedynka“ na Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Żarach. W sobotę 10 września w hali sportowej żarskiego ,,Promienia” odbył się kolejny turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Na trzech matach rywalizowało 117 zawodników z 16 klubów reprezentujących województwa: dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS “Jedynka“ wystąpił w 10 osobowym składzie. Nasi zawodnicy na początku drugiej części sezonu zaprezentowali dobrą formę sportową co pozwoliło wywalczyć nam 8 medali indywidualnie. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy czwartą pozycję. Dobry występ całej ekipy cieszy nas ponieważ przed nami kilka bardzo ważnych turniejów w grupie młodzików i kadetów. W Żarach wywalczyliśmy następujące lokaty:

Wielkie zapaśnicze święto w Kostrzynie nad Odrą, nasze miasto ponownie gościło najlepszych zapaśników z całej Polski. Tym razem w dniach 25 - 27 sierpnia w ramach Jubileuszowych 25 Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych do Kostrzyna przyjechało 340 osób w tym 255 zawodniczek i zawodników reprezentujących 58 klubów zapaśniczych. W igrzyskach zapaśniczych brały udział zawodniczki stylu wolnego w kategorii kadetek, juniorek i młodzieżowej oraz zawodnicy stylu wolnego i klasycznego w kategoriach wiekowych kadetów, juniorów i młodzieżowej. Głównym organizatorem Igrzysk, w których łącznie wzięło udział ponad 1300 uczestniczek i uczestników z 16 województw były Słubice. Igrzyska LZS mają swoją bardzo bogatą kartę. Tegoroczne Igrzyska Jubileuszowe są trzecią imprezą na ziemi lubuskiej, których to głównym organizatorem były Słubice poprzednie odbyły się w 2008 i w 2014 roku. Igrzyska są zmaganiami w trzech blokach: sportowym, rekreacyjnym i integracyjnym.

W dniach 13-19 czerwca w stolicy Rumunii Bukareszcie w kategorii kadetek i kadetów, w którym wezmą udział trzy kadry narodowe (klasycy, panie oraz wolniacy), odbędą się Mistrzostwa Europy U17 w zapasach. Na zapaśniczych matach podczas tych mistrzostw walczyć będzie dwóch kostrzyńskich zapaśników. Po zdobyciu dwóch złotych medalach wywalczonych przez Filipa Iwaszko i Kacpra Sobczyka w Suwałkach na Mistrzostwach Polski kadetów uzyskali oni kwalifikację na tą imprezę. Turniej rozpocznie rywalizacja „klasyków”, którzy pod wodzą trenerów Piotra SZCZEPONIOKA i Wiktora SZEWELA rozpoczną rywalizację już od poniedziałku. Nasi zapaśnicy będą walczyć: Poniedziałek 13 czerwca 2022 Kwalifikacje od 10:30 GR 48 kg Filip IWASZKO zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn nad Odrą Wtorek 14 czerwca 2022 Kwalifikacje i repasaże kategorii dnia poprzedniego od 10:30 GR 51 kg Kacper SOBCZYK zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn nad Odrą Transmisja walk: