A A A

W dniach 13-19 czerwca w stolicy Rumunii Bukareszcie w kategorii kadetek i kadetów, w którym wezmą udział trzy kadry narodowe (klasycy, panie oraz wolniacy), odbędą się Mistrzostwa Europy U17 w zapasach. Na zapaśniczych matach podczas tych mistrzostw walczyć będzie dwóch kostrzyńskich zapaśników. Po zdobyciu dwóch złotych medalach wywalczonych przez Filipa Iwaszko i Kacpra Sobczyka w Suwałkach na Mistrzostwach Polski kadetów uzyskali oni kwalifikację na tą imprezę. Turniej rozpocznie rywalizacja „klasyków”, którzy pod wodzą trenerów Piotra SZCZEPONIOKA i Wiktora SZEWELA rozpoczną rywalizację już od poniedziałku. Nasi zapaśnicy będą walczyć: Poniedziałek 13 czerwca 2022 Kwalifikacje od 10:30 GR 48 kg Filip IWASZKO zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn nad Odrą Wtorek 14 czerwca 2022 Kwalifikacje i repasaże kategorii dnia poprzedniego od 10:30 GR 51 kg Kacper SOBCZYK zawodnik UKS JEDYNKA Kostrzyn nad Odrą Transmisja walk:

Historyczny moment kostrzyńskich zapasów - Julian Iwaszko zawodnik UKS „Jedynka” najmłodszym reprezentantem kraju na lipcowe Mistrzostwa Europy U15 w Chorwacji. Maj tego roku to nie tylko piękny słoneczny miesiąc, ale także kosmiczny czas dla zawodników UKS „Jedynka”. Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po dwóch złotych medalach wywalczonych przez Filipa Iwaszko i Kacpra Sobczyka w Suwałkach na Mistrzostwach Polski kadetów, które otworzyły im drogę na czerwcowe Mistrzostwa Europy U17 w Bukareszcie, a tu kolejne wspaniałe występy naszych młodzików. I za nim dojdziemy do Mistrzostw Polski U15 w Gomulinie to musimy wspomnieć o niezwykle skutecznym występie młodzików, którzy tydzień temu podbili międzywojewódzkie zawody w Starej Kamienicy. Zdobyli tam aż siedem złotych medali na 12 zawodników i jest to piękny rezultat. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Florian Gąsiorowski, Oktawiusz Maleńki, Serhii Vynyk, Julian Iwaszko, Gracjan Somerski, Arsenij Svyrydov, Antoni Ludka.

Złote medale zawodników UKS „Jedynka” na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Suwałkach!!!Ciężka praca i wiele wyrzeczeń to w sporcie droga do wielkich sukcesów, udowodnili to nasi zawodnicy na „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży”, która odbyła się w dniach 2-4 maja w Suwałkach. Blisko 800 km przyszło nam pokonać aby wziąć udział w najważniejszym turnieju grupy juniorów młodszych 15-17 lat. Już sama podróż była dla ekipy nie lada wyzwaniem i dużym obciążeniem, a tu jeszcze trzeba było zebrać siły aby rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego kraju. Stawką tych rozgrywek było nie tylko wywalczenie złotego medalu swojej kategorii wagowej, ale też albo przede wszystkim awans do składu reprezentującego Polskę na Mistrzostwach Europy U17, które odbędą się w drugiej połowie czerwca w Rumuni.

Kolejne sukcesy kostrzyńskich zapaśników. W dniu 23 kwietnia 2022 roku Kostrzyn nad Odrą po raz kolejny był gospodarzem dużej imprezy zapaśniczej. Tym razem w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego zmagali się młodzi zapaśnicy w Otwartych Mistrzostwach Województwa lubuskiego w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Zapaśniczej w stylu klasycznym chłopców o „Puchar Prezesa firmy IKAA Suchomel”. Znakomicie w tej imprezie zaprezentowali się kostrzyńscy zapaśnicy zdobywając ostatecznie 22 medale w klasyfikacji indywidualnej i 1 w drużynowej. (13 medali w klasyfikacji indywidualnej przypadło zapaśnikom UKS Jedynka, ponad to zespół „Jedynki” stanął na drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej, 9 medali zdobyli zapaśnicy SKF Olimp zajmując 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej).

Drużyna prawie na medal. W Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa medale w tych mistrzostwach zdobyli chłopaki z Kostrzyna. Marcel Kaczmarek kategoria wagowa 72 kg, oraz Mateusz Borysewicz kategoria wagowa 77 kg, zdobyli brązowe medale w pięknym stylu pokonując zawodników z Radomia i Raciborza. Bardzo blisko finału był Mateusz Borysewicz, który przy wyniku 3:3 musiał pogodzić się z porażka. Dobrze zawalczyli również pozostali zawodnicy, Lucjan Rojewski, Konrad Maślanka i Filip Musiałowski zajmując 7,8 miejsca. Drużynowo niewiele zabrakło by zespół z Kostrzyna znalazł się na podium zajmując ostatecznie 5 miejsce drużynowo Mistrzostw Polski. Zapowiadałem mocne walki o medale, a chłopaki potwierdzili, że pracą na treningu i wyścigiem po sukces osiągnęli cel jakim są medale.


II Puchar Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny. Dwa złote medale kostrzyńskich zapaśników. W Kostrzynie nad Odrą w dniach 25 - 27.03.2022 r. odbył się II Puchar Polski Kadetów ( 15 – 17 lat), w zapasach w stylu klasycznym. Organizatorem tej największej w bieżącym roku zapaśniczej imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tegoroczne eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (maj w województwie warmińsko – mazurskim), z rekordową ilością 198 uczestników reprezentujących 49 klubów z całej Polski, rozegrane zostały w hali widowiskowo – sportowej MOSiR „Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapasów” przy ul. Mickiewicza 8. W kostrzyńskich mistrzostwach startowali także Lubuszanie: 7 - osobowa ekipa SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą, 7 – osobowa UKS „Jedynka”, 10 - osobowa ekipa MLKS „Agrosu” Żary, 2 z UKS ZTS Lubsko oraz 2 reprezentantów MGLKS „Orląt” Trzciel.

Mistrzowski początek sezonu dla zawodników UKS" Jedynka" Kostrzyn nad Odrą. Wczoraj wróciliśmy z Warszawy gdzie w weekend 25-27 lutego odbył się I Puchar Polski Kadetów - pierwszy ogólnopolski Turniej dla 15-17 latków. I mamy Wielkie powody do dumy ponieważ zgarnęliśmy aż dwa złote medale, które zawisły na szyjach Filipa Iwaszko w 45 kg. i Kacpra Sobczyka w 48 kg. W dodatku Ci chłopcy nie stracili żadnego pkt. technicznego wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem. Tuż za podium z 5 lokatą uplasował się Wojciech Cudak, który rywalizował w najsilniej obsadzonej kategorii 55 kg. W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy bardzo wysoką 4 lokatę (startowało 53 kluby) na którą wpłynęło wiele wygranych pojedynków pozostałych zawodników ekipy: Tytusa Macińskiego i Artura Zalewskiego 60kg. oraz Konrada Adamczewskiego 65 kg.

UKS ,,Jedynka‘‘ z ośmioma medalami na międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Gorzowie Wielkopolskim. Za nami ostatnie zawody bieżącego sezonu zapaśniczego 2021 r. W sobotę 11 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim odbył się silnie obsadzony międzynarodowy turniej „Wrestling Cup II”, który wchodzi w skład rozgrywek międzywojewódzkiej ligi zapaśniczej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ale też sportowym. Na trzech matach zapaśnicze pojedynki rozgrywało 144 zawodników z 18 klubów w tym bardzo mocne ekipy z Niemiec i Holandii. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć i wystawiliśmy 13 osobową reprezentację. Niestety z powodu kwarantanny kilku naszych chłopców nie mogło wziąć udziału w zawodach.