A A A

UKS ,,Jedynka‘‘ z ośmioma medalami na międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Gorzowie Wielkopolskim. Za nami ostatnie zawody bieżącego sezonu zapaśniczego 2021 r. W sobotę 11 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim odbył się silnie obsadzony międzynarodowy turniej „Wrestling Cup II”, który wchodzi w skład rozgrywek międzywojewódzkiej ligi zapaśniczej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ale też sportowym. Na trzech matach zapaśnicze pojedynki rozgrywało 144 zawodników z 18 klubów w tym bardzo mocne ekipy z Niemiec i Holandii. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć i wystawiliśmy 13 osobową reprezentację. Niestety z powodu kwarantanny kilku naszych chłopców nie mogło wziąć udziału w zawodach.

Ogromny sukces zawodników UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Swarzędzu, Julian Iwaszko i Serhii Vynnyk złotymi medalistami !!! Sportowe marzenia się spełniają i udowodnili to nasi zawodnicy na „X Mistrzostwach Polski Młodzików”, które odbyły się w ten weekend w Swarzędzu. Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw podobnie jak w roku ubiegłym ważyły się losy ich organizacji w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Na szczęście udało się je szczęśliwie przeprowadzić i wyłonić Najlepszych Zawodników Polski w dwunastu kategoriach wagowych. Do sportowej rywalizacji stanęło aż 225 zawodników z 48 klubów. UKS „Jedynka” wystawił pięcioosobową reprezentację: Antoni Ludka 75 kg, Damian Nowak 48 kg, Gracjan Somerski 41 kg, Julian Iwaszko 38 kg i Serhii Vyynyk 35 kg. Należy podkreślić, że Julian i Serhii startowali jako najmłodsi w grupie młodzików, a pozostali chłopcy są dopiero rocznikiem środkowym. Tak więc prognostyk na przyszły rok jest bardzo obiecujący.

Medalowe starty zapaśników UKS „Jedynka“. Za nami pracowite październikowe weekendy. Nasi zawodnicy z powodzeniem wystartowali w dwóch silnych krajowych turniejach. W sobotę 9 października walczyliśmy na matach Sobieskiego w Poznaniu. Nasz zespół składał się z 11 zawodników, którzy tworzyli mieszankę doświadczenia z młodością. Po emocjonujących walkach zdobyliśmy 3 miejsce drużynowo, a indywidualnie 7 medali. Start w XV Międzynarodowym Memoriale Józefa Moczyńskiego był dla naszych kadetów sprawdzianem przed zbliżającym się Pucharem Polski, a dla młodzików kolejnym ważnym doświadczeniem zdobywanym w rywalizacji sportowej. Tydzień później 15 października kadeci udali się w kolejną podróż tym razem do Radomia gdzie odbył się silnie obsadzony III Puchar Polski Kadetów w ramach 48 Memoriału im. Władysława Miazio.

UKS „Jedynka” z medalami na Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. W sobotę 25 września trzyosobowa ekipa zapaśników UKS „Jedynka” udała się na jeden z najważniejszych turniejów w swojej grupie wiekowej. W tym roku Poznań gościł na matach KS Sobieski 109 młodych zapaśników z kategorii U15. Niestety z powodu choroby zmuszenie byliśmy do wystawienia tylko trzech zawodników. Nasza trójka swoimi walkami pokazała sportową jakość, która pozwala nam myśleć realnie o wysokich po-zycjach w zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Polski młodzików. W kategorii wagowej do 41kg. reprezentowało nas dwóch zawodników Julian Iwaszko oraz Serhii Vynnyk. Julian Iwaszko już od pierwszej walki toczył ciężkie boje z faworytami swojej grupy i niestety w drugiej walce po błędach taktycznych musiał uznać wyższość rywala z Agrosu Żary.

10 medali dla UKS „Jedynka“ na Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Żarach. W niedzielę 12 września w hali sportowej żarskiego Promienia odbył się kolejny turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Na trzech matach rywalizowało 109 zawodników z 16 klubów reprezentujących województwa: dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS “Jedynka“ wystąpił w 13 osobowym składzie. Wspólnie z naszą ekipą i wspierającymi nas kostrzyńskimi kibicami mogliśmy cieszyć się ze zdobycia 10 krążków indywidualnie: 5 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych. W klasyfikacji drużynowej razem z Agrosem Żary zajęliśmy drugą pozycję, ustępując na podium tylko KS Sobieski Poznań.

Po raz drugi w historii kostrzyńskiego sportu zapaśniczego w dniu 11 września br. od godziny 10.30 w hali widowiskowo – sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapasów przy ul. Mickiewicza 8 rozegrane zostały 91. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. W dziesięciu kategoriach wagowych: 55, 60, 63, 67, 72, 77, 82, 87, 97 i 130 kg wystąpiło 113 (rekordowa ilość), najlepszych polskich seniorów, uczestników m.in. Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata czy Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Warto nadmienić, że w 2020 roku w 90. Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu startowało 98 zapaśników reprezentujących 20 kluby sportowe, a z radomskich zawodów tytuły mistrzowskie w Kostrzynie nad Odrą obroniło 5 zapaśników.

11 medali Zapaśników UKS „Jedynka“ w Starej Kamienicy. W sobotę 26 czerwca jedenastoosobowa ekipa zapaśników UKS „Jedynka” udała się na kolejny turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych ,,XI IZERY CUP”. W imprezie udział wzięło 103 zawodników z 15 klubów głównie reprezentujących województwa dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. Obecni byli również nasi sąsiedzi z Niemiec. Na zapaśniczych matach w Starej Kamienicy nasi zawodnicy mimo pierwszego dnia wakacji nie zaprezentowali już letniego rozluźnienia tylko stanęli na wysokości zadania i każdy walczący tego dnia zdobył medal. W efekcie końcowym zgarnęliśmy 11 medali: 4 złote,1 srebrny i 6 brązowych. Wspaniały występ całej ekipy został przypieczętowany trzecim miejscem w klasyfikacji drużynowej. Brawa dla całej drużyny za waleczną postawę na macie !!! W ,,XI IZERY CUP” wywalczyliśmy następujące lokaty:

 

7 medali zapaśników na XXVIII Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzików. W sobotę 5 czerwca w Wałbrzychu odbył się pierwszy turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi młodzików w zapasach klasycznych. Na czterech matach rywalizowało 127 zawodników z 17 klubów reprezentujących województwa: dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS “Jedynka“ wystąpił w 11 osobowym składzie. Nasi najmłodsi zawodnicy pokazali charakter i mimo małęj ilości startów w pierwszym półroczu udowodnili, że systematyczna praca na treningach owocuje w medale i wysokie miejsca. W Wałbrzychu po pięknych i zaciętych pojedynkach mogliśmy cieszyć się ze zdobycia 7 krążków: 4 złotych, 1 srebrnego i 2 brązowych. W klasyfikacji drużynowej stanęliśmy na podium zajmując trzecia lokatę.